VAMEDA

Firmamız : 2002 den beri Van Merkez Hastane Caddesinde 245 m2 ofisimiz 300 m2 kapalı alan atölyemiz 500 m2 açık sahamız ile donanımlı bir ekiple ve geniş grafik ve makina parkuruyla hizmet vermektedir. Firmamız Marka Tescilli ve İSO 9001-2008 Kalite Belgelerine Sahip Olup Seher Davetiye, Lorya Yayınları, 2b Yayınları ve 14 Web Sitesi'yle hizmetinizde.... Sizin için, hiçbir şekilde kaliteden ve hizmet anlayışından ödün vermeden, pozitif insan ilişkilerinin olumlu sonuçlar doğuracağını inanarak ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Ticari hayatımızı her zaman yüksek kalite anlayışı ve müşteri memnunuyetini ön planda tutarak sürdürüyoruz. Farklı alternatif ve detayların isteğinize uygun hale getirilip işleme alınması; çalışma sistemimizin en önemli özelliğidir. Arzumuz bu güzel diyaloğun artarak devam etmesidir. Bu vesile ile işlerinizde hayırlı muvaffakiyet; kazancınızda bereket getirmesinizi temenni ederiz. Vameda Ofset Matbacılık Kağıt Reklam San. Tic. Ltd. Şti

İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Address: Hastane Cad. (Urartu Oteli Yukarısı)
    Nedim Odabaşı İş Merkezi Altı No:1 İpekyolu/VAN
  • Tel: 0432 215 80 60
    Gsm: 0532 655 33 08
    Gsm: 0554 172 65 64
  • Email: vameda1@gmail.com.tr

Firmamız : 2002 den beri Van Merkez Hastane Caddesinde 245 m2 ofisimiz 300 m2 kapalı alan atölyemiz 500 m2 açık sahamız ile donanımlı bir ekiple ve geniş grafik ve makina parkuruyla hizmet vermektedir.

Firmamız Marka Tescilli ve İSO 9001-2008 Kalite Belgelerine Sahip Olup Seher Davetiye, Lorya Yayınları, 2b Yayınları ve 14 Web Sitesi'yle hizmetinizde....

Sizin için, hiçbir şekilde kaliteden ve hizmet anlayışından ödün vermeden, pozitif insan ilişkilerinin olumlu sonuçlar doğuracağını inanarak ve bu doğrultuda çalışıyoruz.


Ticari hayatımızı her zaman yüksek kalite anlayışı ve müşteri memnunuyetini ön planda tutarak sürdürüyoruz.

Farklı alternatif ve detayların isteğinize uygun hale getirilip işleme alınması; çalışma sistemimizin en önemli özelliğidir.

 Arzumuz bu güzel diyaloğun artarak devam etmesidir. Bu vesile ile işlerinizde hayırlı muvaffakiyet; kazancınızda bereket getirmesinizi temenni ederiz.


   Vameda Ofset Matbacılık Kağıt Reklam San. Tic. Ltd. Şti
Belgelerimiz
Matbaacılık, iletilmek istenen mesajı kağıt vb. yüzeyler üzerinde basılacak şekilde tasarlama ve basarak çoğaltma işi. Matbaacılıkta çoğaltma işi genel olarak üç aşamadan oluşur. Öncelikle basılacak işin tasarımı yapılır. Bu aşamada yazıların ve fotoğrafların bilgisayara aktarılması gerekir. Bilgisayara aktarılan görsel öğeler bir mizanpaj yazılımında bir araya getirilerek baskıya uygun tasarım oluşturulur. (Bilgisayar yardımıyla yapılan bu işleme masa üstü yayıncılık da denir).
Sonrasında, yapılan çalışmanın film çıkışları alınır. Film, baskı için kullanılan kalıbı oluşturmak için kullanılır. Filmden sonra prova alınabilir. Filmden alınan provaya anolog prova (dupont firmasının Cromalin sisteminden dolayı sektörde "cromalin" adı ile bilinir) denmektedir. Analog provanın dışında baskıyı taklit eden yazıcılarla dijital prova da alınabilir.
Tasarımın film çıkışları alındıktan sonra alümiyum plakalar (kalıp) üzerine tasarımın görüntüsü çıkarılır. Bu, iki aşamada gerçekleşir. Film yardımıyla kalıbı pozlandırma ve banyo. Kalıp çekildikten sonra baskıya geçilir. Buraya kadar anlatılan, ofset baskı için iş akışıdır.
 
Dünyada İlk Matbaa
 
Bilindiği gibi matbaa Johann Gutenberg tarafından icat edilmiştir. Gutenberg tek tek metal harflerle yüksek baskı tekniğini geliştirmiş. Gutenberg’in bu buluşundan sonra matbaacılık yaygın ve hızlı gelişen bir sektör olmuştur. Matbaanın ilk kez kullanılması Uzakdoğu’da başlamıştır. Bilinen ilk baskı VIII. yy’da Japonya’da yapılmıştır. İmparatoriçe Shotoko Budizm’in kutsal metinlerini Sanskrit dilinde Çin alfabesiyle bastırmıştır.
İlk kez tek tek harfler dökerek baskı yapmayı Pi Sheng (960-1297) adında bir Çinli denemiştir. Pi Sheng porselenden harfler kullanarak matbaanın gelişimine hız kazandırmıştır. Ancak çok harfli Çin alfabesinde tek tek harfler kullanarak baskı yapma nedeni hala anlaşılamamıştır. Matbaa Çinlilerden Uygurlara geçmişlerdir. Uygurların IX. yy’dan itibaren baskı yaptığı bilinmektedir. (Tun-Huang mağarasındaki buluntular.)
Avrupa’da matbaacılık özellikle XV. yy’da gelişme göstermiştir. Avrupa’da matbaacılığın üssü Hollanda olmuştur. Burada ki basım tekniği tahta kalıplarla yapılmaktadır. Hattatlarca yazılan tahta kalıplar. Hakkaklarca kazınmaktadır. Kalıplar bu yönetemle üretilmektedir. Harlem kentinde ilk kez tek tek harflerle baskı denemelerini 1430 yılında Lourens Janszoon Coster’in yaptığı sanılmaktadır.
Johann Gutenberg ise çırağı Fust ile birlikte Mainz şehrinde metal harflerle basım tekniğini uygulamıştır. Gutenberg bu çaılşmalara bilgi ve birikimlerini, Fust ise sermayesini katmıştır. İlk çalışmaları olan 42 satırlık İncil’i 1455 yılında basmışlardır. Fust ve Gutenberg işlerin yolunda gitmemesi neticesinde ortaklıklarına son vermiştir. 1462’de Nassau başpsikoposunun askerleri Mainz şehrine saldırdı. Kaçan basımcılar Avrupa’nın her yanına dağıldı.
 
Türkiye'de İlk Matbaa
 
İlk Türk matbaacısı İbrahim Müteferrika’dır. Lale devri olarak bilinen dönemde 1726 yılında ilk Türk Matbaası kurulmuştur. Ülkemize matbaanın bu kadar gecikmesinin nedenleri dinsel tutuculuktan ziyade toplumun bu yönde bir isteğinin olmayışı, okur yazar oranının yüksek olmayışı, okuma alışkanlığının kazanılmamış olması, hattatlığın yaygın bir meslek oluşu ve matbaa için gerekli alt yapının hazır olmayışıdır. (Avrupa’da bir psikoposun askerlerine şehir bastırdığı düşünüldüğünde matbaanın gecikmesinin temel nedeninin dinsel tutuculuk olmadığı daha net anlaşılacaktır).
Osmanlı matbaasında basılan ilk kitap Kitab-ı Lügat-ı Vankulu (Vankulu sözlüğü)’dur. Mütefferika yaşamı boyunca 17 farklı eser basmıştır. Ancak kitapların maliyetlerinin ve buna bağlı olarak fiyatlarının çok yüksek olması matbaacılığın yaygınlaşmasını engellemiştir. Mütefferka’nın ölümünden sonra matbaa zaman zaman atıl kalsa da çalışmaya devam etmiştir. Matbaanın başına 1754 yılında İbrahim ve Ahmet Efendiler, 1783 yılından sonra Beylikçi Raşid Mehmed Efendi ve Vak’a-nüvis Vasıf Efendi geçmişlerdir.
1796 yılında Abdurrahman Efendi Mühendisane matbaasını kurmuştur. Daha sonra Üsküdar matbaası(1802) ve sonrasında Takvimhane-i Amire adında bir matbaa daha açıldı. (1831) Bu sırada Mısır’da Kavalalı Mehmet Ali Paşa Bulak matbaasını kurdu. (1822) 1833 yılında ülkede 54 matbaa (15’i litografi) 1948 yılında 509 matbaa ve 1983 yılında 3537 matbaa bulunmaktaydı.
Van'da İlk Matbaa
 
İlk Matbaa 1948 Yılında İlyas Kitapçı Tarafından Kurulmuş Gazete ve Matbaa Sektöründe Baskı İşlerine Başlayarak Kara Matbaa Tabir Ettiğimiz Harflerle Gazete ve Baskı İşleri yapmaya Devam Etmiştir. 1992 Yılnda Bir Matbaa Tarafında A4 Ebatında Olan Gestetner Makinasını Getirilerek Ofset Baskı İşlerine Geçilmiştir. Şuan hala Van’da 40 a yakın Değişik Alanlarda Matbaa Faaliyet Vermektedir 
2002 Yılında Vameda Ofset Matbaacılık Van da Bir ilk Yaparak Özelikle Düğün Davetiye Sektöründe Toptan ve Perekende Satışına Başlamış ve İlk Defa Renkli Kartvizit ve diğer Matbaa Ürünlerini Yapmaya Başlamış, Kartvizit, Davetiye, İmsakiye, Takvim, Dergi, Kitap, Katalog, Afiş, Broşür ve Benzeri Ürünlerin Renkli Baskı Sistemine Hızla Geçerek Devam ettirmiştir.
Vameda Ofset Matbaacılık 2013 Yılı Başında Marka Tescilli ve ISO 9001-2008 Kalite belgelerini Almış ve Yine 2013 Yılında Van ve Doğu Anadolu da İlk defa CTP Renk Ayrım Sistemini, 115 Giyotin Kesim ve Dijital Baskı Sistemini Kurarak Bir İlk Gerçekleştirmiştir, Vameda Ofset Matbaacılık Bütün Matbaa ve Reklam Ürünlerini Müşteri İsteğine Uygun Hale Getirerek Bol Çeşit ve Renkli İşleri Hizmete Sunmuştur. Vameda Ofset Matbaacılık Farklı alternatif ve detayların isteğe uygun hale getirilip işleme alınması; çalışma sistemine en önemli özelliği olmuştur. Şu an Van Merkez Hastane Caddesinde 245 metre karelik bir yerde donanımlı bir ekiple Faaliyet vermektedir. 

Explore Tattoo Bull